A válasz egyszerű: a forinthitelesek, a tanárok, az orvosok, a munkások és mindenki más. Az állam megterheli a bankokat, a bankok pedig az embereket.
Teljesen lényegtelen, hogy a devizahiteles devizában adósostt el vagy sem. Az is mellékes, hogy a banknak joga van-e időszakonként kamatot változtatni, ha ez benne van a szerződésben. Csak az számít, hogy a politika, kormány és ellenzék egyaránt, segíteni akar a devizahiteleseknek.
A Népszabadság szerint a kormány célja nem változott: 17-20 százalékkal csökkentenék a havi törlesztőrészleteket. Megis van erre az indok "a bankok nem készítették fel a jelentős és folyamatosan romló árfolyamingadozásra az ügyfeleket, és ezt nem vették figyelembe a hitelképesség megállapítása során".
Amikor a bankok kapnak egy újabb terhet, akkor azt áthárítják az ügyfelekre. Mást nem is tudnak tenni, hiszen máshonnan nincs pénzük. (Ez az államra is igaz, ők csak adókból tudnak segíteni, nem a miniszterek magánvagyonából.) Aki nem hiszi, nézze meg a banki kondíciós listákat. Az axa-nál eddig bizonyos feltétellel ingyenes volt a kártya, most megszünt ez a kedvezmény. 0 helyett havi kb. 400 forintot kell fizetni. A devizahiteleseket a mi pénzünkből akarják megmenteni. Mivel szoldiritás is van a világon, valamilyen szinten ezt el is tudom fogadni, ha ezt egyértelműen kimondják.
Már csak egy kérdésem van, az albérletesekkel, a forinthitelesek tényleg nem fognak rosszabbúl járni, mint a devizahitelesek?