A kormány bejelentette, hogy az áram és a gáz ára 10% csökkenni fog. Bizonyára visszafele megyünk az időben, mert ha előre mennénk, akkor az infláció és egyéb okok miatt 10%-t nőne az ár. Vajon mikor érünk vissza a szocializmusba?
168. Miért pont az áram és a gáz ára csökken? Mi van a kenyérrel, a tejjel, a parizerrel? Mi a helyzet a benzinnel? Vagy ha az nem, akkor miért nem a busz és a vonatjegy? Ki választotta ki a pont az áramot és a gázt?
169. Miért mondja meg a kormány, hogy egy cég mennyiért adja a termékét? Tervgazdálkodás van? Számomra az lenne a logikus, ha a kormány azon őrködne, hogy verseny legyen a piacon. A cégek egymást kényszerítsék a hatékonyságra. A kötelező biztosítás erre a legjobb példa. Tudom, hogy a gáz és az áram teljesen más, tudom, hogy külföldön is előszeretettel szolnak bele a kormányok az áram és a gáz árába, de ez nem a helyes út.
170. Mibe fog holnap beleszólni az állam? Hogy a piacon mennyibe kerül a krumpli? Végül is a dinnye árát, már megszabták. Ha én holnap keljfeljancsikat fogok készíteni, akkor annak is megszabja az árát a kormány?
171. Ha csökken az áram eladási ára, akkor a veszteség (mert, már most is az van) tovább nő. Ki fogja a veszteséget finanszírozni? Vagy esetleg megmondjuk Oroszországnak, hogy ezentúl olcsóbban adja nekünk a gázt? Mennyibe kerül ez az ötlet és kinek?
172. Erről a lépésről egyeztettek az érintett cégekkel? Hiszen azt mondta az állambácsi korábban, hogy vége a kapkodásnak, most már higgadtabb időszak következik.
173. Vajon mi lesz a következő meglepő kormányzati lépés?