Március 9: Ma reggel Budapest V. kerületében elloptak egy házat. Egy könnyűszerkezetes épületet félkész állapotban volt, de ma reggelre minden alapanyagot és a már beépített részeket is szétszedték és elvitték ismeretlenek. A rendőrség megkezdte a vizsgálatot, de egyelőre nem találtak nyomokat. (Kár: 10 millió ft)
Március 10: A lakás tolvajok újra lecsaptak, most Kecskeméten. A Mercedes gyár egyik vezetőjének tűnt el a háza. Már több mint egy éve laktak ott. Herr Schulz Németországból jött vissza és csak a házhelyet találta meg. A biztosító azt nyilatkozta, hogy a ház ellopása nem egy valós káresemény, vagyis nem tud fizetni. A rendőrség biztosította nagy erőkkel végzi a nyomozást. (Kár: 20 millió ft, teljes kár: 30 millió ft)
Március 16: A rendőrség fokozottan járőrőz, de a tolvajokat ez sem akadályozta meg. Teljesen hihetetlen, de Győrben egy tömbházat lovasítottak meg. 4 lépcsőház, 4 emelet, 4 lakás / emelet = 64 lakás. A Hóvirág lakótelep már majdnem kulcsra kész volt, amikor az eset megtörtént. A környéken élők arra lettek figyelmesek, hogy hétvégén nagyon sokan jelentek meg az építkezésen és az épület láthatóan fogyott és nem nőtt. Azt a választ kapták, hogy statikailag van gond azért kell lebontani, hogy megellőzenek egy tragédiát. (Kár: 680 millió ft, teljes kár: 710 millió ft)
Március 30: A házlopások folytatódnak, már 200 lakás fölött vagyunk. Eddig csak két ember vettek őrizetbe, olyan szomszédokat, akikről kiderült, hogy pénzt kaptak azért, hogy ne jelentsék a közelükbe történő bűntényt. (teljes kár: 2,3 milliárd ft)
Április 10: A Rába részvényeinek a kereskedését felfüggesztették a budapesti értéktőzsdén. Nem tudni, hogy mi történt, de az összes részvény eltűnt az eddigi tulajdonosoktól. A Keler szerint a részvényeket szabályosan eladták, de ezt a régi tulajdonosok cáfolják. Az internet világában néhány óra alatt rengeteg kézen keresztülmentek a részvények. Az új tulajdonosok teljesen legálisan vették meg a részvényeket. A régieknek kell bizonyítani az igazukat. (Kár: 15 milliárd ft, teljes kár: 17 milliárd ft)
Április 13: Kiderült, hogy A Rába esete nem egyedi volt, a Danubius és a Zwak is érintett. A két cég tőzsdei kapitalizációja 45 és 31 milliárd forint. A régi részvényesek az új részvényeseket perlik, de a számítógépes rekordok azt mutatják, hogy megtörtént az adásvétel, csak éppen a pénz nem érkezett meg. A törvény az új részvényeseket védi. A kormány az Interpol segítségét kérte. (Kár: 45+31 milliárd ft, teljes kár: 93 milliárd ft)
Április 15: Nincs megállás. Ahogy újraindították a tőzsdei rendszert a Masterplast és az FHB bank részvényei tűntek el. A kormány nemzetbiztonsági okokra hivatkozva titkosította a nyomozást. (Kár: 6+51 milliárd ft, teljes kár: 150 milliárd ft)
ÉS MÉG CSAK 150 MILLIÁRDNÁL TARTUNK!
A Quaestor kötvényeseket ennél is sokkal többel károsították meg. Sokan nem érzik a nagyságrendeket, ezért próbáltam ezt érzékeltetni. Egy lakást 10-20 millióval számoltam. A cégek piaci kapitalizációját a bét oldaláról vettem. Arra mindenki felkapja fejét, hogy lakások százait loptak el. Az pedig, hogy olyan cégek párologjanak el nyomtalanul, mint a Rába, Danubius, Masterplast, FHB bank szinte felfoghatatlan. Azon viszont gyorsan túljutottak, hogy a kötvényesek pénze lett füsté. Talán ez a 200 milliárd forint nem olyan fontos probléma, hogy a miniszterelnök foglalkozzon vele?
Csak a miheztartás végett, 2015-ben az államháztartási teljes hiány 877 milliárd. Az, hogy 200 milliárd nyomtalanul eltűnjön ugyanolyan nevetséges, mint az, hogy házakat, lakótömböket, cégeket lopnak el nyom nélkül.
Többször is hallani, hogy a kötvénykibocsátó cég csak 10 millió tőkéjű cég. A teljes Quaestor-csoport konszolidált (egyesített) mérlegfőösszege mintegy 100 milliárd ft.