200. A kormány úgy változtatja az alkotmányt, hogy kisebb legyen az ellenőrzés a törvénykezésben. Nem fog ez visszaütni, amikor nem ők vannak hatalmon?
201. Mindenhol azt olvasom, hogy vége a demokráciának, figyelmeztet az USA, az EU. Tényleg ilyen sötét a helyzet? Az ellenzék kígyót-békát kiabál. Nem csak azért, mert a parlamentben kisebbségben van? Ilyenkor nem az a természetes, hogy olyan törvényeket hoznak, amelyeket a többség szeretne?
202. Tényleg Belorusziához lehet csak hazánkat hasonlítani? Nem rég beszéltem egy amerikaival, aki nem éppen kedves hangot ütött meg az USA kormányával szemben. Nem is kell elmenni egy kontinensnyit, egy osztrák ismerős, az ottani politikai helyzetet szidta vehemensen. Talán nem is lógunk ki annyira a sorból?
203. Milyen alkotmány az, amelyet ennyi idő alatt már négyszer kellett módosítani? Rosszul dolgoztak a törvényalkotók? Vagy az alkotmány a költségvetéssel versenyez a módosítások számát tekintve? Csak nehogy az előbbinek is csupán egy év legyen az érvényessége.
204. Az alkotmányba általános elvek, rendelkezések valók nem konkrét törvények, vagy nem? Például szívesen látnám az alkotmányban, hogy hány különböző adó lehet összesen, de konkrét adónemeket nem.
205. Az alkotmánybíróság ki akar babrálni a kormánnyal? Ezért akarják szűkíteni a hatókörét?
206. 2011 táján is temették a demokráciát és a szabad sajtót. Az akkori félelmek beigazolódtak? Az biztos, hogy a Kossuth rádió hatalmasat lépett a Fidesz felé.
207. Miért mondják sokan, hogy nem legitim az alkotmány? Csak akkor legitim, ha nekem tetszik?