Minden szülői kézikönyvben kiemelten szerepel, hogy a gyerekeket egyenlőként kell kezelni, nem szabad kivételezni egyikkel sem. Titokban sokaknak van kedvence, csak mert olyan aranyos, annyira hasonlít, ő a legkisebb, stb., de azért próbál az ember igazságos lenni. A kormánynak is van kedvence, például a stadionok. Olyan lelkesen építik őket, mintha autópályák vagy vízvezetékek lennének. A másik ilyen kedvenc a választópolgár. Mintha a cégek nem is ehhez az országhoz tartoznának, mintha nem magyar emberek dolgoznának benne, mintha nem fizetnének adót vagy nem járulnának hozzá az ország jólétéhez. Még a cégek között is van válogatás, vannak a jó (mindenki hallott már a kormányközeli cégekről) és vannak a rossz cégek. A CBA-nak nem változik az élelmiszer felügyeleti díj, a Tesco-nak 60-szorosára növelik. A kormány nem is titkolja, hogy a zabigyerekek nem kívánatosak. Az Erste-vel és a Raifeisennel együtt fogják a motyójukat is takarodjanak ebből az országból! Bocsánat rosszul mondtam. A motyójukat majd megveszi az állam szottyiért és utána takarodjanak!
Félreértés ne essék! Nem csak a kormány hibája ez a helyzet. A bankok már földön vannak a bankadó, tranzakciós adó, stb. hatására, az MSZP erre azt javasolja, hogy a gyomrukat még meg lehetne rugdalni egy kicsit (2010-es árfolyamon történő forintosítás). A nép pedig minden újabb rugásnál tapsol.
Érthető a politika gondolkodása. Az szja legyen alacsony, mert az emberek szavaznak, de a különadók legyenek magasak, mert a cégek nem. Összességében viszont mindenki rosszul jár, mert a gazdaság hatalmas koloncokkal tud csak haladni. A kormány a GDP-t hangoztatja, de csak az elmúlt egy-két évi növekedésre koncentrál és arról hallgat, hogy nominálisan, vagy per főre tekintve, hol is vagyunk. Vagy nézzük meg a tőzsdét. Az USA-ban, Németországban már a meghaladták az indexek a válság előtti csúcsokat. Nálunk, akkor 31 ezer pont körül volt a BUX, most még mindig csak 17 ezer.
Talán mégis van bölcsesség abban, hogy minden gyereket egyformán kell szeretni. A kormánynak egyenlően kell kezelnie embereket, cégeket egyaránt. Ne lehessen visszamenőlegesen törvényeket hozni! Ne legyenek szeretetett és nem szeretett cégek! A szocializmusban dívott a három t szerint osztályozni (tiltott, tűrt, támogatott). Legfőbbként, ne legyen bűn a profit! Akkor lesznek sikeresek az emberek, ha a cégek is sikeresek lesznek.